Děkujeme! Byla to zábava! :-)
Teď přemýšlíme, co s Deskovnou dál... máš nějaký nápad? Napiš nám prosím do chatu nebo na info@deskovna.cz :-)

Zeměplocha: Čarodějky

Hodnocení hráčů
Doporučený věk
10+ let
Počet hráčů
1-4
Herní doba
~60 minut
Náročnost
Střední
Jazyk
Česky

Půjčení hry na den

29 Kč

Kooperativní Rodinné Dětské Fantasy

Čerodějky jsou druhou hrou od Martina Wallace, která se zabývá příběhy ze Zeměplochy - imaginárním fantasy světě z pera Terryho Pratchetta. Tentokrát se jedná o kooperativní rodinnou záležitost, kde se každý z hráčů vtělí do hodné čarodějnice.
Není snadné vyučit se čarodějkou. Časné vstávání, neustálé přesčasy, mizivý plat a kritický nedostatek bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Jeden den léčíte prase starého farmáře Chudokura, další odrážíte elfskou invazi. Naštěstí v tom nejste samy a když se věci opravdu zvrtnou, objeví se třeba Bábi Zlopočasná a podá vám pomocnou ruku.

V této hře na sebe vezmete úlohu mladé čarodějnické učednice, jako je Tonička Bolavá nebo Petulie Chrupavková a budete cestovat sem a tam po Lancre, pomáhat lidem, kde se dá a odrážet zlé věci, když s objeví. Většinu problémů vyřeší trocha hlavologie, ale někdy se musíte uchýlit ke skutečné magii. Jen je nutné si dávat pozor, aby přemíra magie neproměnila mladou čarodějku v "Černou Alissu". S trochou spolupráce a trochou čaje s ostatními učednicemi to jistě zvládnete.

Na začátku hry se hrací desku rozmístí podle počtu hráčů několik žetonů snadných (nemocná zvířata i lidé) a obtížných (úklady rodiny De Strakupírovy, invaze elfů - nezapomínejte že Zeměplocha není Středozem, zde elfové rozhodně nejsou ušlechtilým a přátelským národem) problémů. Ve svém tahu pak čarodějky putují po království - buď pěšky nebo na koštěti - a snaží se potíže řešit. Každý z žetonů je označen obtížností, kterou musejí překonat výsledkem hodu čtyřmi speciálními kostkami. Pro zvětšení šance na úspěch mohou použít karty, které představují hlavologii a kouzla. S kouzly ovšem musíte zacházet opatrně jinak skončíte jako nechvalně proslulá Černá Alyssa. Na kartách se setkáte se spoustou známých zeměplošských postav, například čarodějkami Bábi Zlopočasnou, Stařenkou Oggovou, Magrátou Česnekovou nebo samotným Smrtěm.

Pokud nebudete dostatečně činorodí při zažehnávání problémů, mohou se z některých z nich stát krize - krizi je těžší vyřešit, a pokud se jich objeví naráz příliš mnoho, hra končí prohrou všech čarodějek. Stejně tak nastane předčasný konec i ve chvíli, kdy se v Lancre objeví tři žetony elfů (připomeňme si - elfové jsou zlí!). Jinak hra končí ve chvíli, kdy je umístěn poslední žeton problému a aktivní hráč skončí svůj tah. Každý z hráčů sečte vítězné body za problémy, které se mu podařilo vyřešit, a odečte vítězný bod za každý žeton Černé Alyssy, které nasbíral buď díky přílišnému používání kouzel nebo kvůli neúspěchům při řešení problémů. Hráč s nejlepším výsledkem vítězí.

Pravidla obsahují i plně kooperativní variantu pro méně soutěživé čarodějky a solitérní pro ty osamělé.

Rezervovat hruOdesláním rezervace vyjadřuješ souhlas s rezervačními podmínkami.

Počítám...

Počítání...

Vyzvedni si rezervaci na jednom z 200 výdejních míst